Zákaz kopírování všech příběhů!!!
Všechny reklamy dávejte do komentů ZDE!

Prokletí nočních motýlů

12. března 2013 v 15:02 | Midnight |  Příběhy
Tady máte pro zpříjemnění dne takovou hodně krátkou pohádku ode mě co jsem vymyslela. Konečně jsem se dokopala ji sem přepsat. Napište do koemntů jestli se vám líbí. Tentokrát budete ochuzeny o mé popisy jak to už v pohádkách bývá. :D

Před dávnými časy se vytvářely sny jinak než jak je tomu dnes. Přinášeli je dva druhy motýlů. Denní a noční. Všichni měli na svých křídlech magický prach který jim zbarvoval křídla, ale především vytvářel sny. Když na někoho ten prach spadl, dovolilo mu to aspoň ve spánku nadzvednout ten závoj mezi naším a tím druhým světem. Denní motýli pracovali ve dne, a noční zase v noci jak jste si mohli domyslet. Ve světě kolovala taková povídačka, že prach nočních motýlů je silnější než ten denních, protože nad nimi držela ochrannou ruku noc, hvězdy a prý i samotná Luna. Nikdo nevěděl jestli to je pravda nebo ne, ale za nějakou dobu to začalo denní motýly pěkně užírat. Přece jen, v noci spalo více bytostí než ve dne. Začali na noční motýly žárlit. A tak jednou na jednom jejich sněmu v rozhořčení prach nočních motýlů prokleli. V tom okamžiku křídla nočních motýlů přestala zářit, a vzala na sebe barvu prachově šedé a blátivě hnědé. Jejich prach najednou vytvářel jen ty nejstrašnější noční můry které i částečně zasahují do reality, a můžou člověka do konce života poznamenat. Ovšem ani denní motýli nepřišli zkrátka. Jejich kletba se obrátila proti nim s větší silou a vzala jim moc vytvářet sny úplně. A od té doby se noční motýli stále otáčej za světlem a hledají svou ztracenou moc.

Babička si poposedla v křesle, a posunula si prstem brýle po špičatém nose.
,,A získají zase někdy opět svou moc?'' zeptal se babičky malý chlapec ležící v posteli. Babička se usmála a pohladila ho po čokoládově hnědých kučeravých vlasech.
,,Kdo ví…'' 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katsumi Katana is dead Katsumi Katana is dead | Web | 13. března 2013 v 23:09 | Reagovat

Mám ráda tvoje nápady :) a tahle kratoučká povídka se mi moc líbí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doufám že tento blog ještě někdy navštívíš.